poniedziałek, 29 maja 2017

PODSUMOWANIE PROJEKTU POLONISTYCZNEGO "MÓJ PAMIĘTNIK"

     Projekt edukacji polonistycznej „Mój pamiętnik” przeznaczony był dla uczniów I etapu edukacyjnego i realizowany był w klasie IIA i IIB w roku szkolnym 216/2017. Treści ujęte w projekcie zawierały się w konkretnych działaniach tematycznych, które zmierzały do zintegrowania grupy i zachęcenia uczniów do konstruowania różnych form pisemnej wypowiedzi.                                                 
      Cele były zdobywane podczas działań praktycznych, opartych na samodyscyplinie dotyczącej kaligrafii pisma, przestrzeganiu norm gramatycznych i ortograficznych, a także wzbogacaniu słownictwa. Uczestnictwo w zajęciach miało również na celu pobudzanie aktywności dzieci, naukę współdziałania w zespole, kształtowanie właściwej postawy i charakteru młodego człowieka. 



POKAZ SLAJDÓW












ZRÓB COŚ DOBREGO DLA KOGOŚ INNEGO

ZRÓB COŚ DOBREGO DLA KOGOŚ INNEGO pod tym hasłem rozbrzmiewa już II TYDZIEŃ EMPATII w Naszej Szkole. Nasza klasa przygotowała miłą niespodziankę dla klasy 5. Ananaski samodzielnie wymyśliły i przygotowały ową niespodziankę. Cała klasa jednogłośnie zadecydowała, że darem od naszej klasy będzie wielki puchar oraz piosenka. Po wręczeniu plakatu odśpiewaliśmy klasie 5 słynną harcerską piosenkę "Stokrotkę". Tym miłym już prawie wakacyjnym akcentem pozdrawiamy zaprzyjaźnioną klasę 5!








piątek, 19 maja 2017

II TYDZIEŃ EMPATII

To już drugi Tydzień Empatii w Naszej Szkole. Tym razem rozbrzmiał pod hasłem; "Zrób coś miłego dla kogoś innego". Wielość działań bardzo wzbogaciła ten tydzień. Między innymi były warsztaty z psychologiem, sianie niezapominajek, które mają nam ciągle przypominać o życzliwości oraz wręczanie życzliwych laurek. To nie koniec. Każda klasa wychodzi z inicjatywą zrobienia czegoś miłego dla innej klasy. Nie możemy się już doczekać naszej niespodzianki.




poniedziałek, 8 maja 2017

W ŚWIECIE MRÓWEK

Mrówki tak samo jak ludzie są istotami społecznymi. Każda mrówka pełni w swojej społeczności przypisaną jej funkcję. Są bardzo rozpowszechnione, występują praktycznie na całym świecie, tworzą społeczności kasowe żyjące w gniazdach. Liczbę gatunków mrówek szacuje się na około 12 tysięcy. W gnieździe żyje: królowa, pracownice i żołnierze.




FILM PRZYRODNICZY O MRÓWKACH












CZĘŚCI MOWY

Naszą przygodę z częściami mowy zaczęliśmy jakiś czas temu. Zaczęliśmy od czasowników. Teraz poszliśmy o krok dalej i znamy również rzeczowniki oraz przymiotniki. Praca w grupach oraz samodzielne tworzenie plakatów pomogło nam utrwalić te części mowy.










POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

Wszystko ma swój początek i koniec. Teraz nadszedł czas pożegnania. Trzy lata spędziliśmy razem ucząc się, poznając i ...